Aktualny numer "Paliw Płynnych"

Drodzy Czytelnicy,

Tegoroczne, wrześniowe obrady Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Paliw Płynnych były okazją do dyskusji o bieżących problemach przedsiębiorców oraz ogólnej sytuacji na detalicznym i hurtowym rynku paliwowym. Polska Izba Paliw Płynnych w mijającym roku współpracowała z wieloma ministerstwami, urzędami, instytucjami i instytutami. Serdecznie dziękuję wszystkim członkom za zaangażowanie w ochronę interesów przedsiębiorców!

W niniejszym numerze naszego czasopisma przygotowaliśmy dla Państwa szereg ciekawych wywiadów. Z Prezesem Zarządu Shell Polska, Piotrem Kuberką rozmawialiśmy o dążeniu do neutralności klimatycznej, pokonywaniu wyzwań technologicznych i Shell V-Power Day. Przedstawiciel Krajowy i Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland, Kamil Wyszkowski przekazał informacje o zmianach, jakie czekają branżę paliw i opowiedział o tym, w jaki sposób firmy mogą odnosić sukcesy, a jednocześnie dbać o prawa człowieka oraz o środowisko. Z Dyrektor Biura Sponsoringu i Komunikacji Sponsoringowej ORLEN S.A., Kingą Fedorowską rozmawialiśmy o korzyściach wynikających z działań sponsorskich, współpracy na linii sponsor-sportowiec i o wsparciu sportowców z niepełnosprawnościami. A o niedawnej przeszłości i najbliższej przyszłości Międzynarodowych Targów STACJA PALIW opowiedziałam Państwu ja, Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych, Halina Pupacz.

Zapraszam Państwa serdecznie do lektury artykułu z działu TECHNOLOGIE PALIWOWE na temat nowego paliwa pochodzenia biologicznego wytwarzanego z odpadów w instalacjach biorafineryjnych. W dziale RYNEK PALIW przeczytają Państwo na temat aktualnych wydarzeń na Bliskim Wschodzie i związanym z nimi zagrożeniem dostępności ropy naftowej na świecie. W dziale PRAWO natomiast omówiony został temat wprowadzonej w lutym tego roku fiskalizacji myjni.

Polecam Państwa uwadze również artykuły z działu STACJA PALIW o bankomatach i wpłatomatach na stacjach paliw, a także o tym, co było pierwsze – paliwo czy samochód? Poszukiwania przydrożnych miejsc, gdzie można zjeść pyszny obiad opisano w dziale GASTRONOMIA. O prawidłowym przygotowaniu samochodu na zimę mogą Państwo przeczytać w dziale BIBLIOTEKA KIEROWCY, a w nowo utworzonym dziale PSYCHOLOGIA TRANSPORTU został przedstawiony temat psychologii transportu jako ważnego obszaru profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

W niniejszym numerze znajdą Państwo również Dodatek MYJNIE, w którym przeczytają Państwo ciekawy artykuł o myciu samochodu w warunkach zimowych, zarówno z perspektywy klienta myjni jak i jego właściciela.

Szanowni Państwo, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – w imieniu własnym, Zarządu i Rady Izby oraz pracowników Biura Izby – składam Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowych, spokojnych, pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym 2024 Roku!

Halina Pupacz

Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych

W wydaniu m.in.:

IZBA

 • Zwyczajne Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Paliw Płynnych – relacja ze spotkania

WYWIADY

 • Shell tworzy przełomowe rozwiązania jutra – wywiad z Piotrem Kuberką, Prezesem Zarządu Shell Polska
 • Już dziś należy rozpocząć transformację swojego biznesu – wywiad z Kamilem Wyszkowskim, Przedstawicielem Krajowym i Dyrektorem Wykonawczym UN Global Compact Network Poland
 • Wsparcie, które daje siłę sportowcowi – wywiad z Kingą Fedorowską, Dyrektor Biura Sponsoringu i Komunikacji Sponsoringowej ORLEN S.A.
 • O niedawnej przeszłości i najbliższej przyszłości Międzynarodowych Targów STACJA PALIW – wywiad z Haliną Pupacz, Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych

TARGI

 • XXVIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW łączą tradycję i nowoczesność
 • Identyfikacja wizualna na Targach STACJA PALIW 2023 – Rozpoznawalność to podstawa

RYNEK PALIW

 • Zagrożenia dla dostępności ropy naftowej na świecie

PRAWO

 • Fiskalizacja myjni
 • Aktualności prawne

STACJA PALIW

 • Aktualności z branży paliwowej
 • Ile pieniędzy może dać bankomat?
 • Zaczęło się w… aptece! – czyli historia stacji paliw w wielkim skrócie

GASTRONOMIA

 • Gdzie TIR-ów sześć tam można dobrze zjeść!

TECHNOLOGIA PALIWOWA

 • EtG jako paliwo biologiczne do silników spalinowych

PSYCHOLOGIA TRANSPORTU

 • Psychologia transportu – relikt czy przyszłość?

BIBLIOTEKA KIEROWCY

 • „Nie taka straszna, jak ją malują” – jak przygotować samochód do zimy?

DODATEK SPECJALNY – MYJNIE

 • Zimowe mycie – trudniejsze lecz ważne!

W wydaniu prezentują się m.in.:

Adast, Anwim, Banieczka, Baz-Pal, Citronex, Corrimex, Euro-Ekol, Orlen, Orlen BAQ, Vemsoft

Dołącz do naszych czytelników!
Poznaj szczegóły!
Napisz do nas redakcja@paliwa.pl