Aktualny numer "Paliw Płynnych"

Niestabilna sytuacja polityczna na świecie, spowodowana wojną Rosji w Ukrainie i konfliktami na Bliskim Wschodzie, a także wprowadzenie europejskiego pakietu zmian legislacyjnych, które mają na celu silne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych nadają wysokiego priorytetu nowoczesnym technologiom w sektorze paliwowym. Cele pakietu „Fit for 55” zakładają m.in. dekarbonizację trans-portu, postępującą elektryfikację oraz promowanie pojazdów bezemisyjnych, m.in. wodorowych. Zapotrzebowanie konsumentów na tego rodzaju pojazdy rośnie, co może przynieść dodatkowe korzyści dla osiągnięcia tzw. zeroemisyjności w roku 2050 r.

Już niebawem odbędą się Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2024! W dniach 8–10 maja 2024 roku, zapraszamy na 29. edycję tego prestiżowego wydarzenia, które gromadzi wiele firm z branży paliwowej z całego świata. Podczas targów zostaną zaprezentowane najnowsze innowacje i trendy, a także stworzona będzie platforma do wymiany wiedzy, informacji i doświadczeń. W ramach wydarzenia zaplanowano szereg spotkań i prezentacji. Zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji „Forum Dyskusyjne: Rynek Paliw Płynnych 2024 – Wybrane Zagadnienia”, a także do wzięcia udziału w Akademii Przedsiębiorcy oraz w spotkaniach branżowych.

Obecni są na Targach Stacja Paliw wystawcy prezentujący produkty i usługi związane z elektromobilnością, gastronomią, a także myjniami samochodowymi. W tym roku po raz pierwszy utworzyliśmy dla Państwa tzw. Strefę Wodorową, do której odwiedzenia szczególnie zachęcam. O technologiach wodorowych posłuchamy również podczas bloku wodorowego Akademii Przedsiębiorcy.

W tegorocznej edycji targów po raz kolejny są wystawcy prezentujący swoje produkty w ramach strefy Nowoczesnych Technologii Gazowych – NTG 2024, która z pewnością zaciekawi właścicieli i przedstawicieli firm związanych z branżą gazową (LPG, CNG, LNG).

Serdecznie zapraszam do lektury działu TARGI, gdzie znajdą Państwo m.in. program targów i informacje na temat konkursu Produkt Roku.
Państwa uwadze serdecznie polecam wywiady, które znalazły się w tym numerze czasopisma. O paliwach i dolinach wodorowych oraz zielonych strefach w polskich miastach rozmawiamy z Szymonem Bylińskim, dyrektorem Departamentu Elektromobilności i Gospodarki. O ważnej roli, jaką odgrywa badanie paliw i płynów eksploatacyjnych podczas wyścigów F1 rozmawiamy z Andreasem Dreyerem, liderem ds. rozwoju paliw z laboratoriów centrum technologicznego Shell w Hamburgu. Dodatkowo w dziale TECHNOLOGIE znajdą Państwo ciekawy wywiad z prof. dr. hab. inż. Lechem Sitnikiem z Politechniki Wrocławskiej na temat wyzwań energetycznych na najbliższą przyszłość.

Polecam Państwu również artykuły z działu STACJA PALIW na temat śladu węglowego w branży paliwowej, oferty upominkowej dostępnej na stacjach paliw, a także o tym, jak AFIR i TEN-T wpłynęły na rozwój polskich dróg. W dziale GASTRO¬NOMIA przeczytają Państwo o tym, czy współpraca z „celebrytami” może wspomóc budowanie przewagi konkurencyjnej na rynku stacji paliw. Zachęcam również do przeczytania artykułu w dziale MYJNIE na temat tzw. „samochodowego SPA”.

Szanowni Państwo!
Uroczyste otwarcie XXIX Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2024 odbędzie się 8 maja br. o godz. 10:00. W imieniu Zarządu i Rady Izby serdecznie zapraszam do odwiedzenia naszej wystawy w ESPO XXI Warszawa

                                                                                                                                                Halina Pupacz

Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych

W wydaniu m.in.:

IZBA

 • Słowo wstępne Prezes Haliny Pupacz

WYWIADY

 • Wygra technologia, która będzie efektywna energetycznie, dostępna cenowo i przyjazna dlaśrodowiska – wywiad z Szymonem Bylińskim, dyrektorem Departamentu Elektromobilności Gospodarki Wodorowej w Ministerstwie Klimatu i Środowiska
 • Mobilne laboratorium SHELL podczas wyścigów Formuły 1 – wywiad z Andreasem Dreyerem, liderem ds. rozwoju paliw z laboratoriów centrum technologicznego Shell w Hamburgu

TARGI

 • Program XXIX Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2024
 • Konkurs PRODUKT ROKU 2024
 • Auta wodorowe elementem dekarbonizacji transportu – „Wyspa wodorowa” podczas Targów

STACJA PALIW 2024

RYNEK PALIW

 • Kondycja energetyczna Federacji Rosyjskiej dwa lata po inwazji na Ukrainę

PRAWO

 • Ważne zmiany w procedurze cywilnej

AKTUALNOŚCI

 • Aktualności branżowe
 • Aktualności prawne
 • Najważniejsze branżowe rozporządzenia i obwieszczenia ze strony dziennikustaw.gov.pl

STACJA PALIW

 • TEN-T i AFIR – jak zmienią się polskie drogi?
 • Ślad węglowy na stacji paliw – jak go obliczyć i jak zredukować?
 • Na stację po paliwo i… kwiaty?

GASTRONOMIA

 • Celebryta w reklamie, czyli budowanie przewagi konkurencyjnej stacji paliw

MYJNIE

 • Samochodowe SPA – od standardu do luksusu

TECHNOLOGIE

 • Technologie wodorowe
 • Wyzwania energetyczne na najbliższą przyszłość – wywiad z prof. dr. hab. inż. Lechem Sitnikiem, Politechnika Wrocławska

     ARTYKUŁY SPONSOROWANE

 • Wywiad z Katarzyną Rudnicką, Prezes Zarządu Vivenge sp. z o.o.
 • Wywiad z Ewą Abramiuk-Lete, szefową (General Manager) Liquid Gas Europe
 • Wywiad z Marcelem Szmagarą, Dyrektorem Zarządzającym ISTOBAL POLSKA

W wydaniu prezentują się:

Pol Oil, Istobal, Vivenge, 

Dołącz do naszych czytelników!
Poznaj szczegóły!
Napisz do nas redakcja@paliwa.pl