Aktualny numer "Paliw Płynnych"

Szanowni Czytelnicy!
Od paru miesięcy obserwujemy tendencję wzrostową cen paliw. Podejmowanych jest szereg rozwiązań, mających na celu ustabilizowanie sytuacji na rynku paliw. Obecna, bardzo trudna sytuacja geopolityczna, powoduje, że cała gospodarka mierzy się z ogromnymi problemami. W szczególnie trudnej sytuacji znalazły się niezależne firmy rynku paliwowego, pracując i utrzymując swoje firmy w dobie niskich marż przy gwałtownie rosnących kosztach działalności. Problemy dotyczą zarówno przedsiębiorców operujących na rynku hurtowym jak i detalicznym. O działaniach interwencyjnych m.in. Polskiej Izby Paliw Płynnych w tej sprawie przeczytają Państwo w artykule „Sytuacja na rynku paliw – co dalej?”.
Serdecznie polecam wywiady, które znalazły się w niniejszym numerze czasopisma. O planowanych zmianach w Kodeksie Pracy, najczęstszych przewinieniach wykrywanych podczas kontroli oraz o realizowanych przez Państwową Inspekcję Pracy działaniach edukacyjnych rozmawiamy z Panią Minister Katarzyną Łażewską-Hrycko, Głównym Inspektorem Pracy. O cyfrowym świadczeniu usług oraz o powołaniu Świętokrzyskiego Kampusu Laboratoryjnego rozmawiamy z Panem Profesorem Jackiem Semaniakiem, Prezesem Głównego Urzędu Miar. A o osiągnięciach Sieci Badawczej Łukasiewicz - Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w pięćdziesiątą rocznicę jego istnienia, perspektywach rozwoju motoryzacji i rozwoju nowych napędów i paliw zastępczych rozmawialiśmy z Panem dr. hab. inż. Witoldem Luty, Dyrektorem Instytutu.
Zapraszam do lektury artykułu Pana dr Michała Paszkowskiego, dotyczącego zawirowań na rynku paliw w kontekście spodziewanego światowego kryzysu energetycznego. Zachęcam również do zapoznania się z artykułem o elektromobilności poza sektorem pojazdów osobowych autorstwa Pani mgr inż. Katarzyny Stańko-Pająk oraz artykułami z działu STACJA PALIW, dotyczącymi marketingu stacji paliw i programów lojalnościowych.
Tegoroczne XXVII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2022 odbyły się pod znakiem wysokiej frekwencji, wielu ciekawych, merytorycznych wystąpień, wręczenia nagród firmom i osobom związanym z branżą, imponującej przestrzeni wystawienniczej i – a może przede wszystkim – bezpośrednim spotkaniom i rozmowom uczestników, wystawców i prelegentów. Zapraszamy do obejrzenia drugiej części fotorelacji z Targów.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Członków Izby do uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Polskiej Izby Paliw Płynnych, które odbędzie się w dniu 28 września 2022 r. Informacja na stronie: www.paliwa.pl.

 

 Halina Pupacz

Prezes Polskiej Izby Paliw Płynnych

W wydaniu m.in.:

WYWIAD

TECHNOLOGIA PALIWOWA

STACJA PALIW

  • Stacja paliw na Facebooku
  • Tylko dla lojalnych

GASTRONOMIA

  • Stacja czy restauracja?

RYNEK PALIW

  • Zawirowania na rynku paliw a spodziewany światowy kryzys energetyczny

BIBLIOTEKA KIEROWCY

  • Eco-driving jako sposób na ograniczenie zużycia paliwa

W numerze prezentują się m.in.:

ADAST Polska, ANWIM, BP Europa SE Oddział w Polsce, Grupa AZOTY, ISTO SERWIS, ORLEN Paliwa 

 

Dołącz do naszych czytelników!
Poznaj szczegóły!
Napisz do nas redakcja@paliwa.pl