Strefa przedsiębiorcy

BP, wystawca XXIV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2017, wprowadza nową międzynarodową kartę paliwową BP + Aral


Od 9 maja ponad 200 tys. klientów posługujących się kartami paliwowymi BP i Aral w Europie będzie mogło korzystać z nowej, międzynarodowej karty firmowanej przez dwóch partnerów: BP i Aral. Z pełną ofertą BP zapoznasz się podczas organizowanych Polską Izbę Paliw Płynnych XXIV Międzynarodowych Targach STACJA PALIW 2017, w dniach 17-19 maja 2017 r., na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, STOISKO C1 

Wprowadzeniu nowej karty na rynek towarzyszyć będzie odświeżenie wyglądu wszystkich kart paliwowych i stron internetowych w Europie. Od tej pory wszyscy kierowcy w całej Europie będą mogli korzystać z jednej wspólnej karty paliwowej zarówno na stacjach BP, jak i Aral, która została częścią Grupy BP w 2002 r.

Międzynarodowa karta BP + Aral dodatkowo umożliwia korzystanie ze wszystkich stacji zrzeszonych w porozumieniu Routex, czyli ponad 17 000 w 29 krajach. W Polsce zarówno karta międzynarodowa BP + Aral, jak i krajowa BP Plus jest akceptowana na ponad 800 stacjach BP i Circle K.

Nowa karta jest odpowiedzią na prowadzone przez BP zakrojone na szeroką skalę badanie potrzeb klientów w całej Europie.

Na podstawie odpowiedzi 600 respondentów specjaliści z BP określili że do najważniejszych oczekiwań managerów flotowych należą możliwość kontrolowania floty oraz obniżenia kosztów, zwłaszcza w przypadku klientów posiadających międzynarodowe floty ciężarówek i autobusów. Zasięg sieci stacji oraz wiedza na temat paliw były również wymieniane wśród ważnych czynników ułatwiających pracę managerowi zarządzającemu flotą.

Jak zauważył Koeno Siemons, European Card Marketing & Operations Manager w BP: - Od osób zarządzających międzynarodowymi flotami pojazdów dowiedzieliśmy się, że kwestiami priorytetowymi przy wyborze karty paliwowej jest możliwość zdalnego zarządzania pojazdami oraz obniżenia kosztów. Nasze atuty w tym obszarze postanowiliśmy pokreślić, odświeżając ofertę oraz sposób komunikacji z klientami. Ponieważ dla flot międzynarodowych ważny jest zasięg sieci stacji, wprowadzamy na rynek międzynarodową kartę firmowaną przez dwie marki podkreślając, że w Europie z karty można korzystać zarówno na stacjach BP jak i na stacjach Aral.

Premiera międzynarodowej karty BP + Aral będzie miała miejsce 9 maja na targach Transportu i Logistyki w Monachium. Następnie karta zostanie wprowadzona we wszystkich krajach europejskich.

Karty paliwowe BP w Polsce to kompleksowe narzędzia pozwalające optymalnie zarządzać flotą samochodów i w pełni kontrolować wszystkie wydatki na paliwo. BP oferuje trzy karty paliwowe dostosowane do wymagań różnych flot oraz potrzeb: BP+Aral dla flot poruszających się po całej Europie, BP Plus dla transportu krajowego oraz BP Komfort Prepaid dla małych firm .

 Źródło BP Europa SE

WIĘCEJ czytaj w czerwcowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"; Z pełną ofertą BP zapoznasz się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXIV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2017, w dniach 17-19 maja 2017 r., na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, STOISKO C1 

* ROUTEX to międzynarodowe porozumienie pomiędzy sieciami takimi jak Aral, BP, Circle K, Eni i OMV, które zrzesza ponad 17 tys. stacji w 29 krajach.

**Badanie z udziałem 600 klientów BP przeprowadzone w Niemczech, Holandii, Polsce, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, Portugalii, Wielkiej Brytanii i Litwie w dniach 7.03-4.04.2016 r.

  ***

BP jest jedną z największych firm energetycznych świata, dostarczającą klientom paliwa do celów transportowych i energii do produkcji ciepła oraz światła. Zatrudnia ok. 80 tys. ludzi, w tym ponad 3 tys. w Polsce, prowadzi działalność w kilkudziesięciu krajach. Codziennie obsługuje miliony klientów detalicznych. Koncern ma na świecie ok.17 tys. stacji paliw. Rodzina należących do grupy marek to: BP (marka wiodąca), ARAL, Castrol, ampm (sieć sklepów convenience w zachodnich Stanach Zjednoczonych), Wild Bean Cafe.

BP jest obecna w Polsce od 25 lat i znajduje się wśród 25 najlepszych pracodawców.

Obecnie zarządza siecią ponad 500 stacji (w tym blisko 30 przy autostradach i drogach ekspresowych) i całodobowymi sklepami. Wszystkie stacje BP w Polsce oferują tylko bezołowiowe benzyny, w tym wprowadzone w kwietniu 2016 r najlepsze jak dotąd paliwa usuwające zanieczyszczenia z silnika: paliwa BP Ultimate z technologią ACTIVE oraz paliwa regularne z technologią ACTIVE. W większości obiektów działają kawiarenki Wild Bean Cafe.

Firma zatrudnia w Polsce 3,5 tys. pracowników, od roku 1991 zainwestowała 1,5 miliarda dolarów. Znajduje się w pierwszej piętnastce firm w Polsce. Od 2013 roku działa również spółka joint-venture LOTOS-Air BP, która zajmuje się sprzedażą paliwa lotniczego oraz tankowaniem paliwem lotniczym statków powietrznych.

WIĘCEJ czytaj w czerwcowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"; Z pełną ofertą BP zapoznasz się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXIV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2017, w dniach 17-19 maja 2017 r., na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14, STOISKO C1 

Wróć