Auto-Flota

Marek Kamiński elektrycznym Nissanem LEAF dojechał do Japonii


Blisko 13 tys. km przez 8 krajów, w tym przez Syberię i Gobi - a to wszystko bez wyemitowania do atmosfery ani grama CO2. Marek Kamiński za kierownicą Nissana LEAF zrealizował swój cel i dojechał do Japonii, pozostawiając ślad jedynie w umysłach osób śledzących jego wyprawę #NoTraceExpedition.

WIĘCEJ czytaj we wrześniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne". Jeżeli szukasz infrastruktury EV - przyjdź na organizowane wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXVI Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2019, na terenie EXPO XXI, 15-17 maja, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

W czasie ponaddwumiesięcznej "zeroemisyjnej" ekspedycji podróżnik ładował Nissana LEAF 53 razy. Średnio na pojedynczym przejeżdżał ok. 250 km (co pokrywa się z danymi podawanymi przez markę). Najdłuższy dystans dnia sięgnął 500 km, co niemal odpowiada odległości z Krakowa do Gdańska.

- Tą wyprawą chciałem pokazać, że możliwe jest podróżowanie, które pozostaje bez negatywnego wpływu na naszą planetę. Wbrew pozorom nie wymaga to wielu wyrzeczeń, a wręcz może wiązać się z wieloma niespodziewanymi bonusami. Odpowiednie planowanie umożliwia pokonanie trasy bez niespodzianek, ale czasem warto zboczyć z obranego kursu i znaleźć inny punkt ładowania samochodu elektrycznego. W ten sposób mamy okazję zwiedzić miejsca oraz poznać ludzi, do których w innym razie byśmy nie dotarli – powiedział Marek Kamiński.

Podczas wyprawy podróżnik odwiedził m.in. Moskwę, Ułan Bator, Pekin i Seul. W rezultacie ekspedycja była okazją nie tylko do promocji proekologicznych postaw, ale również doświadczenia, jak elektromobilność rozwija się w różnych regionach świata, w większości bardzo odległych od Polski.

- Obrana przez Marka Kamińskiego trasa obfitowała w rejony dotąd stereotypowo niedostępne dla samochodów zeroemisyjnych, takie jak Syberia czy pustynia Gobi. Rzeczywistość pokazała, że pojazdy elektryczne można naładować zarówno w centrum dużego miasta, jak i na mongolskim stepie. Sukces wyprawy #NoTraceExpedition w połączeniu z dynamicznym rozrostem sieci ładowania w Polsce pomoże skutecznie przyczynić się do obalenia mitu o przeznaczeniu pojazdów elektrycznych wyłącznie do miasta – podkreśla Dorota Pajączkowska, PR Manager marki Nissan w Polsce.

Marek Kamiński jako swojego czterokołowego partnera wybrał Nissana LEAF II generacji. Wnętrze pojazdu zostało specjalnie zaadaptowane przez podróżnika na potrzeby wyprawy i wyposażone w szereg rozwiązań, jak np. składane łóżko. Dodatkowo polarnik wraz z członkami swojej fundacji przygotował szereg ekologicznych rozwiązań m.in. filtry pomagające oczyszczać wodę w trakcie drogi, które umożliwiły realizację wyprawy w duchu „No Trace”.

Źródło: nissan-europe.com

Wróć


Fatal error: Uncaught exception Exception with message Query error: Table './pipp_www/tl_search_index' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed (DELETE FROM tl_search_index WHERE pid='8233') thrown in system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php on line 283
#0 system/modules/core/library/Contao/Database/Statement.php(254): Contao\Database\Statement->query()
#1 system/modules/core/library/Contao/Search.php(291): Contao\Database\Statement->execute('8233')
#2 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(310): Contao\Search::indexPage(Array)
#3 system/modules/core/classes/FrontendTemplate.php(121): Contao\FrontendTemplate->addToSearchIndex()
#4 system/modules/core/pages/PageRegular.php(189): Contao\FrontendTemplate->output(true)
#5 index.php(260): Contao\PageRegular->generate(Object(Contao\PageModel), true)
#6 index.php(444): Index->run()
#7 {main}