Wiadomości

MSP sprzedaje pakiet Lotosu

Ministerstwo Skarbu Państwa przygotowuje się do sprzedaży pakietu akcji Lotosu. Ze środowej wypowiedzi wiceministra Mikołaja Budzanowskiego wynika, że w wyniku tej transakcji skarb państwa mógłby stać się udziałowcem mniejszościowym w firmie, która jest drugim co do wielkości producentem paliwa w Polsce.

Jeszcze przed wypowiedzią Budzanowskiego minister skarbu Aleksander Grad mówił, że zainteresowanie akcjami Lotosu ze strony inwestorów jest bardzo duże, ale chcieliby oni kupić pakiet większy niż 13 proc. MSP opowiadało się wtedy za koncepcją sprzedaży tej właśnie wielkości pakietu akcji Lotosu, pod warunkiem, że inwestor będzie dysponował dostępem do złóż lub know-how w segmencie wydobycia.

Jak na razie resort nie zdecydował, jaka będzie wielkośc sprzedawanego pakietu, ale już po nieoficjalnych informacjach na ten temat akcje spółki spadły na GPW o ponad 2,5 proc., do 31,26 zł.

Obecnie Skarb Państwa ma 63,97 proc. akcji Lotosu. W ubiegłym roku zwiększył swój udział wnosząc do gdańskiej grupy swój pakiet Petrobaltiku.

 (zp)źródło: wnp.pl

Wróć