Wiadomości

Na wybranych stacjach orlenowskich można płacić w euro

Już na 30 stacjach paliw należących do sieci PKN Orlen klienci mogą płacić w euro. Do końca tego roku płatności w europejskiej walucie będą możliwe na około 100 stacjach działających pod tą marką. Spółka poszerza także usługi o system wypłaty gotówki przy płatności kartą.

Pilotaż programu płatności w euro uruchomiony został pod koniec 2008 r. na kilku stacjach. Po pozytywnej weryfikacji systemu dokumentującego płatności w obcej walucie na stacjach objętych programem pilotażowym, do programu zostały włączone następne obiekty - poinformował koncern. - Do końca tego roku planujemy umożliwić  zapłatę w euro na ponad 60 stacjach w ramach naszej sieci. Skupiamy się na tych lokalizacjach, gdzie obsługiwanych jest najwięcej klientów zagranicznych – mówi Marek Podstawa, Dyrektor Wykonawczy ds. Sprzedaży Detalicznej w PKN ORLEN. Na stacjach, które przyjmują zapłatę w walucie Europejskiej Unii Monetarnej, znajdują się ulotki i plakaty informujące o możliwości dokonywania takich transakcji. Przelicznik walut EUR/PLN ustalany jest w odniesieniu do bieżącego kursu NBP. Warto pamiętać, że płacić można tylko banknotami, natomiast reszta wydawana jest w złotówkach - czytamy w nadesłanej informacji./
 - Umożliwienie klientom stacji paliw należących do Koncernu dokonywania płatności we wspólnej walucie Unii Europejskiej wymagało wprowadzenia zmian w umowach z bankami oraz przeszkolenia pracowników stacji i wprowadzenia specjalnych instrukcji operacyjnych – dodaje Marek Podstawa.  Od początku tego roku do kas stacji paliw objętych programem wpłynęło łącznie ok. 60 tys. euro.
 
To nie jedyna nowość w ofercie usług dostępnych w sieci PKN ORLEN. Na ponad 100 stacjach ORLEN trwa program pilotażowy usługi Cashback. Innowacja polega na umożliwieniu konsumentom wypłaty w kasie stacji niewielkich kwot pieniędzy, przy okazji dokonywania płatności kartą płatniczą. Lista stacji przyjmujących zapłatę w euro oraz testujących usługę Cashback dostępna jest na stronie firmowej koncernu w zakładce Centrum Prasowe.
 


(bp)źródło: biuro prasowe PKN Orlen

Wróć