Wiadomości

Nowa generacja paliw BP Ultimate

Od 17 listopada br. na stacjach BP dostępna będzie ulepszona wersja paliw BP Ultimate. Koncern zapewnia, że zastosowana w nich zaawansowana, nowa formuła czyszcząca  chroni kluczowe elementy silnika przed zużyciem.

- Dostrzegając postęp technologiczny i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w silnikach w  ostatnich pięciu latach, nasza firma uznała za konieczne stworzenie  nowej, ulepszonej wersji paliw BP Ultimate, która  nie tylko dopasowuje się do nowych rozwiązań technicznych, ale wręcz je wzmacnia. To kolejna  ważna inwestycja BP w ofertę dla swoich klientów mówi  Bogdan Kucharski, dyrektor zarządzający BP w Polsce.

Jak zapewnia koncern BP, w wyniku pracy najlepszego zespołu specjalistów powstało paliwo, które nie tylko czyści i chroni silniki lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, ale zapewnia im także zwiększoną wydajność i zmniejszone zużycie paliwa. Testy pokazały, że Ultimate jest w pełni kompatybilny ze wszystkimi silnikami, włączając te, które wykorzystują najnowsze technologie.

Z naszych badań wynika, że to, co ważne z punktu widzenia naszego klient, to, że paliwa BP Ultimate pomagają chronić kluczowe elementy silnika przed zużyciem BP Ultimate ma  pięciokrotnie  większą siłę czyszczącą niż zwykłe paliwa – wyjaśnia Paweł Dziadkowiec, dyrektor ds. marketingu BP w Polsce. Wobec nadchodzącej zimy na pewno istotne jest też to, że  zimowy BP Ultimate Diesel posiada zaawansowaną formułę, która ułatwia start silnika i usprawnia jego pracę nawet w ekstremalnych warunkach zimowych.

 Dzięki właściwościom czyszczącym benzyna bezołowiowa BP Ultimate 98 usuwa do 95 proc. szkodliwych osadów, dzięki czemu silnik utrzymuje lepszą formę i działa tak, jak powinien. Dodatkowo chroni kluczowe elementy silnika przed zużyciem – koncern zapewnia, że testy potwierdzają jej skuteczność w ochronie przed korozją i jej szkodliwymi skutkami.

 Silne właściwości czyszczące oleju napędowego BP Ultimate Diesel, które mają na celu usuwanie nagromadzonego osadu w silniku, potrafią przywrócić 99 proc. mocy utraconej z powodu zastosowania zwykłego paliwa.

Firma BP od lat ceniona jest jako ekspert w dziedzinie paliw. To oznacza, że decydując się na paliwa BP, kierowcy wybierają jakość popartą wieloletnimi badaniami.

Wróć