Wiadomości

ORLEN Deutschland ma 56 nowych stacji


Niemiecka sieć stacji zarządzana przez ORLEN Deutschland GmbH z Grupy ORLEN zakupiła 56 obiektów od OMV Deutschland GmbH. Stacje zlokalizowane są w Turyngii i Saksonii.

ORLEN Deutschland GmbH oraz OMV Deutschland GmbH podpisały umowę o zakupie przez ORLEN 56 stacji benzynowych sieci OMV, zlokalizowanych  w Turyngii i Saksonii. Tym samym niemiecka spółka z Grupy ORLEN weszła na rynki kolejnych krajów związkowych. Po transakcji sieć ORLEN Deutschland będzie liczyła  574 stacje paliw.

 - Pozyskanie istotnego pakietu stacji w Niemczech, gdzie takie transakcje nie należą do codzienności, to duży sukces. Choć rynek niemiecki jest wymagający i dobrze spenetrowany przez branżę paliwową, ORLEN Deutschland wciąż notuje szybkie tempo wzrostu sprzedaży -  powiedział Jacek Krawiec, prezes zarządu PKN ORLEN. - Ta transakcja to kolejny dowód na to, że nasza długofalowa strategia rozwoju niemieckich aktywów sprawdza się w praktyce - dodał prezes PKN.

 Ponad 40 z 56 obiektów zlokalizowanych jest w regionie Saksonii. Prawie wszystkie nowonabyte stacje fukcjonują przy trasach o dużym natężeniu ruchu, a ponad połowa działa w centrach aglomeracji miejskich.

 - Nasz plan to stały rozwój i rosnąca zyskowność oraz coraz lepsza oferta dla klientów. W ten sposób tworzymy solidną bazę dla długofalowego sukcesu, a przy okazji zabezpieczamy powstawanie nowych miejsc pracy. Rozszerzenie naszej sieci o nowe obiekty wzmocni nasze struktury i pomoże osiągać założone cele – powiedział Józef Niedworok, prezes zarządu ORLEN Deutschland GmbH.

 Dzięki przeprowadzonej transakcji obie spółki, ORLEN i OMV, mogą skutecznie i długofalowo realizować swoje cele strategiczne. Z zakupu nowych stacji skorzystają zarówno ajenci stacji jak i klienci, ponieważ stacje będą funkcjonować pod skrzydłami  sprawdzonej już na rynku niemieckim, silnej i nowoczesnej marki STAR.

 PKN ORLEN liczy na szybką zgodę ze strony Urzędu Antymonopolowego na wprowadzenie w życie umowy z OMV. Faktyczne przejęcie obiektów przez ORLEN Deutschland nastąpi po uzyskaniu niezbędnych aprobat.

Rebranding poszczególnych stacji z OMV na STAR rozpocznie się po uregulowaniu kwestii prawnych – idywidualnie dla każdego obiektu – prawdopodobnie w I kwartale przyszłego roku.

 

ORLEN Deutschland GmbH
Spółka ORLEN Deutschland GmbH od 2003 r. zarządza siecią sprzedaży detalicznej liczącą obecnie 518 stacji paliw, głównie pod marką Star, zlokalizowanych w północnej części Niemiec. Firma, z siedzibą w Elmshorn koło Hamburga, w 2009 r. osiągnęła przychody rzędu 2,55 mld EUR.

ORLEN Deutschland należy do Grupy Kapitałowej Polskiego Koncernu Paliwowego ORLEN SA, który z przychodami 15,7 mld EUR w 2009 r. jest klasyfikowany jako największe przedsiębiorstwo w Europie Środkowo-Wschodniej. PKN ORLEN jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Londynie. Koncern zarządza 7 rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Posiada również blisko 2 600 stacji paliw zlokalizowanych w krajach takich jak Polska, Czechy, Niemcy i Litwa.

Wróć