Wiadomości

Oświadczenie Zarządu PGNiG

Zarząd PGNiG SA wyraża zaskoczenie formułą Seminarium pt. „Polsko-rosyjska umowa na dostawy gazu ziemnego – nowe warunki i ich konsekwencje”, zorganizowanego 26 marca 2010 roku przez Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - czytamy w komunikacie biura prasowego spółki.

"Zarząd PGNiG SA ze zdziwieniem przyjmuje fakt, że Seminarium sprowadziło się jedynie do prezentacji opinii jego Organizatorów. Zdaniem Zarządu PGNiG SA, w trakcie Seminarium nie przedstawiono żadnych kwestii, do których wcześniej PGNiG SA nie odnosiłoby się w swoich wystąpieniach, w tym w trakcie posiedzeń Sejmowych Komisji: Gospodarki i Skarbu Państwa, podczas których temat ten był bardzo dokładnie omawiany i nie budził wątpliwości ze strony Posłów. Uczestnicząc w posiedzeniach Sejmowych Komisji również Organizatorzy Seminarium mieli możliwość przedstawienia  swoich wątpliwości i otrzymali wyczerpujące wyjaśnienia na temat przebiegu i rezultatów polsko-rosyjskich negocjacji, dotyczących dostaw gazu ziemnego.
 
Zarząd PGNiG SA zwraca się z apelem do uczestników życia publicznego, aby tak ważnej kwestii dla gospodarki narodowej, jaką jest zapewnienie dostaw gazu ziemnego do Polski, nie wykorzystywać jako elementu walki politycznej" -  zaznaczono w oficjalnym komunikacie spółki.
 
 
(bp)


źródło: biuro prasowe PGNiG

Wróć