Działania Izby

Paliwo polskiej gospodarki - XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017


24. edycja organizowanych przez Polską Izbę Paliw Płynnych Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2017 odbyła się w dniach 17-19 maja w warszawskim EXPO XXI, jak co roku dając inspirację do działań w sektorze naftowym.

Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, otwierając XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, podkreślił znaczenie elektromobilności dla przyszłości polskiego transportu. Przypomniał, że Polska chce być liderem elektromobilności i zapowiedział plany budowy sieci szybkich ładowarek EV (ang. electric vehicle - samochodów elektrycznych). Na Targach odwiedził m.in. stoisko firmy Generacja M, dystrybutora ładowarek marki Garo. "Elektromobilność – nowe wyzwania dla stacji paliw" była również jednym z tematów  Akademii Przedsiębiorcy.

W trakcie otwarcia XXIV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2017, o rozwoju krajowych sieci tankowania pojazdów mówili m.in. Magdalena Myszczyszyn, dyrektor działu stacji i hurtu paliw TOTAL Polska oraz Filip Puchalski, dyrektor ds. operacyjnych MOYA - najbardziej dynamicznej sieci stacji niezależnych.

Co można było zobaczyć i z czym zapoznać na Targach?  Na stoisku BP prezentowana była m.in. karta paliwowa BP+AralOrlen przedstawił  nową odsłonę oferty B2B. Warto było również odwiedzić stoiska niezależnych importerów paliw - m.in. Onico i Solumus. O roli jakości paliw w sporcie motorowym mówiła m.in. Klaudia Podkalicka z Team TOTAL.  O cyberbezpieczeństwie - nie tylko branży naftowej - można było porozmawiać z firmami Hectronic (terminale paliwowe), Orlen Centrum Serwisowe czy SixPayments (płatności bezgotówkowe).

Oczywiście obszernie prezentowany był szereg usług pozapaliwowych, przede wszystkim gastronomicznych - tu oblegane były zarówno stoiska międzynarodowych gigantów: Burger King czy Subway, jak też polskiej Grupy KOŚCIUSZKO, znanej nie tylko z pierogów na lotosach; czy firmy AMBIT, oferującej kompleksowy koncept gastronomiczny kuchni włoskiej - Bruschetta Mia. Nie mogło zabraknąć kawy, której można było napić się m.in. na stoisku Costa Coffee czy z innowacyjnych, multimedialnych automatów Franke.

Jak co roku nie zawiodły media, obszernie relacjonując nie tylko przebieg Targów, lecz przede wszystkim innowacyjne produkty i usługi. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się: mobilne laboratorium PIMOT, gdzie można było szybko sprawdzić jakość paliwa w samochodzie; nagrodzona w Barcelonie i Chinach polska technologia przetwarzania odpadów plastikowych do paliw silnikowych (BS i ON) czy Tankuj24 - aplikacja UNIMOT SA do zakupu paliw.

Wróć