Wiadomości

Pierwsza siłownia dla kierowców w Czechach w zmodernizowanym Truck Parku EW w Rozvadovie


  • Od teraz Truck Park oferuje zawodowym kierowcom aktywny wypoczynek
  • Do istniejących na stacji benzynowej siedmiu stanowisk do tankowania przybyły dwa kolejne
  • Truck Park jest bardzo popularny wśród przewoźników ze względu na położenie i ceny paliw

Spółka W.A.G. payment solutions, znana również pod marką Eurowag lub EW, wiodący dostawca rozwiązań płatniczych dla mobilności drogowej w Europie, zmodernizowała i rozbudowała Truck Park Eurowag – Rozvadov. Truck Park ze stacją paliw znajduje się przy czeskiej autostradzie D5 niedaleko granicy z Niemcami i jest bardzo popularny wśród europejskich firm przewozowych ze względu na korzystne ceny oleju napędowego, dobre położenie i miejsca parkingowe dla ciężarówek, których brakuje przy czeskich autostradach.

 Modernizacja Truck Parku obejmowała wybudowanie dwóch nowych stanowisk do tankowania na stacji, uruchomienie nowego systemu parkowania z kamerami bezpieczeństwa oraz budowę zewnętrznej siłowni dla kierowców. Dwa nowe stanowiska do tankowania podniosły jakość obsługi na tej popularnej stacji, a nowy system parkingowy połączony z monitoringiem zapewnił maksymalne bezpieczeństwo transportowanych towarów.

 Zupełną nowością jest zewnętrza siłownia dla kierowców, którą Eurowag zbudował we współpracy z polską fundacją Truckers Life. Celem fundacji jest polepszanie stylu życia kierowców ciężarówek i zapobieganie zmęczeniu oraz związanym z nim wypadkom drogowym nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach. W związku z czym przy współpracy z partnerami tworzy sieć siłowni zewnętrznych w miejscach często odwiedzanych przez kierowców. W Czechach jest to pierwsza siłownia przeznaczona dla kierowców zawodowych.

 - Praca kierowcy zawodowego jest bardzo wymagająca. Dlatego cieszymy, że możemy wnieść swój wkład w polepszenie ich warunków pracy i jakości czasu wolnego - mówi Chief Operating Officer (COO) firmy Eurowag Klaus Burkart - Będziemy kontynuować nasze starania o polepszenie i wzbogacanie usług w ramach naszych Truck Parków. Już teraz Klienci naszych Truck Parków EW doceniają jakość zaplecza dla kierowców (toalety, prysznice itp.), poziom zapewnienia bezpieczeństwa ładunku i Klientów oraz usługi dodatkowe – np. w postaci zakupu posiłków w racjonalnej cenie lub bezpłatnego łącza Wi-Fi.

***

Spółka W.A.G. payment solutions, znana również pod marką handlową Eurowag (EW), należy do 6 największych europejskich dostawców rozwiązań płatniczych dla mobilności drogowej. Klientami W.A.G. są profesjonalne firmy przewozowe i spedycyjne oraz od niedawna również firmy posiadające flotę samochodów osobowych. Na rozwiązaniach płatniczych W.A.G. polega ponad 250 tys. kierowców z całej Europy. Obroty spółki w 2016 roku przekroczyły 25 miliardów Koron czeskich a firma osiąga 25% wzrost długookresowy rocznie.

 W.A.G. została założona w 1996 roku. Spółka ma swoją siedzibę w Pradze i swoje przedstawicielstwa regionalne w Austrii, Bułgarii, Polsce, Rumunii, Słowacji, Serbii, Macedonii, Hiszpanii, Portugalii, Słowenii, Turcji, Estonii, na Węgrzech, Litwie, Ukrainie i we Włoszech. Więcej informacji znajduje się na www.eurowag.com.

 Większość udziałów w spółce posiada Martin Vohánka, który założył spółkę i prowadzi ją do dzisiaj. W styczniu 2016 r. 33% udziałów w firmie uzyskała amerykańska spółka TA Associates, jedna z największych prywatnych spółek inwestycyjnych na świecie. Więcej informacji odnośnie TA Associates znajduje się na www.ta.com.

 ***

Truckers Life Foundation jest polską organizacją pozarządową, która swoje działania skupia na sektorze transportu, a dokładniej na zdrowiu i bezpieczeństwie kierowców zawodowych. Na największych Truck Parkach, stacjach benzynowych i MOP-ach autostradowych w Polsce i w krajach sąsiednich fundacja buduje siłownie zewnętrzne, które umożliwiają kierowcom ciężarówek aktywny wypoczynek pomiędzy wyczerpującymi europejskimi trasami. Jak dotąd fundacja zbudowała ponad 80 takich siłowni - nie tylko na terenie placówek koncernów paliwowych, ale również niezależnych -  w tym na stacjach Członków Polskiej Izby Paliw Płynnych.

Źródło:  W.A.G. payment solutions

Z siłowniami  Truckers Life Foundation można było zapoznać się podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych Międzynarodowych Targów STACJA PALIW, na terenie EXPO XXI w Warszawie

WIĘCEJ czytaj w styczniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Wróć