Wiadomości

Stacje LOTOS na A1 i S3

Para MOP na A1 powstanie w miejscowości Malankowo pomiędzy Grudziądzem a Toruniem, na 107 km autostrady prowadzącej z północy na południe Polski. Z kolei na drodze ekspresowej S3 (prowadzi ze Świnoujścia do przejścia granicznego w Jakuszycach) powstaną dwie stacje Lotos – pierwsza na 3 a druga na 40 km, na nowo budowanym odcinku pomiędzy Szczecinem a Gorzowem Wielkopolskim.  

 Budowa Miejsc Obsługi Podróżnych,  w tym stacji paliw na polskich autostradach, to dla nas priorytet na bieżący rok i kolejne lata. W samym 2010 roku uruchomiliśmy już 7 stacji przyautostradowych – wymienia Paweł Lisowski, prezes spółki Lotos Paliwa. – W ramach podpisanych umów zrealizujemy kolejne inwestycje. Tylko w ten sposób możemy efektywnie konkurować na rynku, z powodzeniem promować markę LOTOS i osiągnąć 10-procentowy udział w rynku detalicznym paliw, jaki założyliśmy w strategii do 2012 roku. 

 Stacje na A1 i S3 zostaną uruchomione w IV kw. 2011. Podobnie, jak w przypadku innych Miejsc Obsługi Podróżnych należących do sieci Lotos, do dyspozycji kierowców i pasażerów, oprócz stacji paliw, będą również restauracje, miejsca wypoczynku dla podróżnych i place zabaw dla dzieci – komentuje Robert Łaniewski, pełnomocnik zarządu ds. projektów strategicznych Lotos Paliwa. – Na wszystkich stacjach dostępne będą paliwa Dynamic oraz honorowane karty Navigator i Lotos Biznes. Z myślą o kierowcach TIR-ów stacje będą wyposażone w specjalne dystrybutory do szybkiego tankowania paliw i ADblue oraz duże parkingi – dodaje Piotr Mischker, kierownik działu operacyjnego stacji własnych Lotos Paliwa.

Do tej poryLotos uruchomił  następujęce pary tego rodzaju obiektów:  MOP Rachowice/Kozłów i Witowice/Oleśnica Mała na A4, Police/Łęka na A2 oraz stację przyautostradową koło przejścia granicznego w Kołbaskowie na A6. GDDKiA w ramach rozwoju sieci dróg w Polsce zaplanowała do 2015 r. zagospodarowanie ok. 100 MOP stacjami paliw przy autostradach.

 ***
W styczniu 2010 r. minęło czternaście lat istnienia spółki Lotos Paliwa, która odpowiada za rozwój i zarządzanie ogólnopolską siecią stacji paliw Lotos. Aktualnie w sieci Lotos funkcjonuje łącznie 316 stacji dogodnie zlokalizowanych w miastach i przy trasach przelotowych. Te ostatnie, dzięki dużym parkingom, są także doskonałym miejscem do odpoczynku w czasie podróży. Spółka realizuje również inwestycje związane z budową stacji przy autostradach w ramach tzw. Miejsc Obsługi Podróżnych. Lotos Paliwa posiada również certyfikowany przez PCBC S.A. system zarządzania jakością w zakresie hurtowego obrotu i dostarczania do stacji paliw benzyn i olejów napędowych do pojazdów samochodowych oraz hurtowego obrotu lekkimi olejami opałowymi.

 

Wróć