Wiadomości

Toyota otwiera nowy ośrodek do badań nad autonomicznymi samochodami


Toyota otworzy trzecią siedzibę Toyota Research Institute (TRI) w Stanach Zjednoczonych. Zostanie ona uruchomiona w Ann Arbor w pobliżu Uniwersytetu Michigan (UM), gdzie japoński koncern ufunduje badania nad sztuczną inteligencją, robotyką i nowymi materiałami. Nowy ośrodek TRI zostanie otwarty w czerwcu i zatrudni 50 osób.  

Centra Techniczne Toyoty prowadzą badania nad samochodami autonomicznymi od ponad dekady. Do nowego centrum badawczego TRI-ANN w Ann Arbor zostanie przeniesionych 15 dotychczasowych pracowników Toyoty. Dołączą do nich profesor Ryan Eustice oraz profesor Edwin Olson, obaj z Uniwersytetu Michigan. 

„Czujniki i algorytmy rozwijają się w zadziwiającym tempie. Naukowcy TRI jeszcze przyspieszą te badania, aby szybciej wprowadzać na rynek bezpieczniejsze samochody i domowe roboty pomocne w codziennym życiu” – powiedział Olson.

 „Ann Arbor to doskonała lokalizacja dla ośrodka Toyota Research Institute – dodał Eustice. – Połączenie w jeden zespół obecnych specjalistów Toyoty i utalentowanych naukowców z Uniwersytetu Michigan, a także wykorzystanie infrastruktury badawczej uniwersytetu pozwoli na zaawansowane testy nowych technologii w wielu różnych warunkach środowiskowych”.

Źródło: Toyota

WIĘCEJ: czytaj w kolejnych wydaniach miesięcznika „Paliwa Płynne”

XXIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. EXPO XXI Warszawa 

(opr.pb)

Wróć