Wiadomości

Wasko wykona system zarządzający ruchem dla warszawskich tuneli


Firma Wasko zawarła umowę na wykonanie prac w warszawskim tunelu "Ursynów" oraz na istniejącym odcinku drogi A2 i S2. Powstanie tam system zarządzający ruchem, uwzględniający sterowanie objazdami w przypadku zamknięcia tunelu - poinformował PAP prezes rady nadzorczej firmy Wojciech Wajda.

Umowa dotyczy algorytmów, projektów wykonawczych, montażu i uruchomienia systemu oraz opracowania niezbędnej dokumentacji dotyczącej części tunelowej oraz drogowej - tłumaczy przedstawiciel Wasko.

Tunel Ursynów będzie najdłuższą tego typu konstrukcją w Polsce o długości ponad 2,3 kilometra. Będzie to tunel dwunawowy, co oznacza, że obie jezdnie będą znajdowały się w dwóch osobnych nawach, każda z nich będzie miała po trzy pasy ruchu. Zatem będą dostępne po trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny w obu kierunkach. Według Wojciecha Wajdy sprawne funkcjonowanie tego tunelu przyniesie wiele korzyści Warszawie - nastąpi m.in. przejęcie części ruchu z istniejących dróg krajowych i wojewódzkich. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ocenia, że zmiany wpłyną na: skrócenie czasu podroży, oszczędności na paliwie, zapewnienie komfortu jazdy, czy zmniejszenie ryzyka wypadków, a także ograniczenie emisji spalin i hałasu w stosunku do obecnie eksploatowanych dróg - podkreśla Wasko w komunikacie.

Wasko S.A. jest jedną z czołowych polskich firm teleinformatycznych. Spółka od 1988 roku dostarcza swoje rozwiązania dla średnich i dużych przedsiębiorstw głównie z sektora paliwowo-energetycznego, telekomunikacyjnego i przemysłowego, a także dla administracji publicznej.

Źródło: WASKO S.A.

Wróć

Wystąpił błąd

Wystąpił błąd

Co się stało?

Wysąpił błąd podczas wykonywania skryptu. Coś nie działa prawidłowo.

Jak mogę naprawić ten problem?

Otwórz plik system/logs/error.log i znajdź powiązaną wiadomość błędu (zazwyczaj ostatnia). Możesz również dodać ten wiersz do lokalnego pliku konfiguracji i odświeżyć stronę:

$GLOBALS['TL_CONFIG']['displayErrors'] = true;

Zauważ, że każdy będzie mógł zobaczyć błędy na Twojej stronie!

Dowiedz się więcej

Wykonywanie skryptu zostało zatrzymane z powodu błędu. Wiadomość o błędzie została ukryta z powodów bezpieczeństwa i może zostać znaleziona w pliku system/logs/error.log (patrz wyżej). Jeśli nie rozumiesz wiadomości błędu lub nie wiesz jak naprawić problem, przeszukaj Contao FAQ lub odwiedź stronę wsparciaContao.

Aby spersonalizować tą wiadomość, utwórz nowy szablon nazwany templates/be_error.html5.