Wiadomości

Wiceminister Kurtyka: Inkubator przedsiębiorczości PGNiG to w sektorze energetyki nowatorski projekt


Otwarty 21 czerwca 2017 r. Inkubator InnVento będzie wspierał początkujących przedsiębiorców oraz naukowców realizujących projekty dla sektora energetycznego. – Inicjatywy takie jak ta wpisują się w opracowane przez nas Kierunki Rozwoju Innowacji Energetycznych – komentuje wiceminister energii Michał Kurtyka.

Na przestrzeni blisko 600 metrów kwadratowych InnVento oferuje pomieszczenia do pracy samodzielnej i wspólnej, open space do dowolnego zaaranżowania, sale konferencyjne i sprzęt biurowy. Ponadto, regularnie będą się tam odbywać spotkania ze specjalistami z poszczególnych spółek z grupy PGNiG, warsztaty, prezentacje i sesje coachingowe. Początkujący przedsiębiorcy mogą liczyć także na wskazówki dotyczące pozyskiwania zewnętrznego finansowania.

Popieramy inicjatywy wspierające młodych, ambitnych ludzi, ponieważ wierzymy, że jest to dobra inwestycja w przyszłość – komentuje wiceminister Michał Kurtyka. Zauważa również, że połączenie doświadczenia dużej korporacji działającej na zagranicznych rynkach z innowacyjnym myśleniem młodych przedsiębiorców i naukowców to sposób na wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności sektora.

Podkreśla, że rozwój innowacji w polskiej energetyce jest konieczny, aby mogła ona sprostać wyzwaniom, przed którymi stanie w najbliższych latach. – Dlatego w Ministerstwie Energii konsekwentnie i kompleksowo działamy na rzecz wzrostu innowacyjności sektora energetycznego, poszukujemy nowych rozwiązań technologicznych oraz biznesowych – mówi wiceminister.- Jednym z przykładów naszych działań jest opublikowany miesiąc temu dokument Kierunki Rozwoju Innowacji Energetycznych, który wskazuje cele i narzędzie rozwoju innowacji w sektorze. Cieszymy się, że Spółki Skarbu Państwa dostrzegają zasadność takich działań i włączają się w ten proces. Liczymy, że to dopiero początek fundamentalnej zmiany w sektorze – podkreśla Kurtyka.

Źródło: ME (op.pb)

Wróć