Wiadomości

Wiceminister Kurtyka: Samochody elektryczne stają się ważnym elementem targów


Omówienie kierunków rozwoju pojazdów elektrycznych w Polsceto główny cel Kongresu Move Mobility & Vehicles. Konferencja z udziałem wiceministra Michała Kurtyki odbyła się 5 kwietnia 2018 r. w ramach targów Motor Show w Poznaniu.

Jak podkreślił wiceminister Kurtyka podczas panelu „Trendy i inwestycje na polskim rynku motoryzacyjnym”Ministerstwo Energii od 2 lat konsekwentnie realizuje działania związane z rozwojem elektromobilności. - Wyznaczyliśmy sobie ambitne cele, aby w perspektywie 2025 roku po naszych drogach poruszało się milion pojazdów elektrycznych. Mamy świadomość, że okrągłe liczby są pewnym uproszczeniem, kluczowy jest jednak kierunek, który wytyczają - chcemy postawić na nowoczesność w polskim transporcie.Mamy bowiem nadzieję, że dzięki wdrożeniu elektromobilności polskie firmy motoryzacyjne dostaną szansę na dalszy dynamiczny rozwój – dodał. 

Jak wyjaśnił wiceszef resortu energii podczas panelu "Przyszłość miast to elektromobilność" transportowa rewolucja nie musi być tylko kołowa, może być zarówno szynowa, jak i magnetyczna. Stanowi, więc odpowiedź na potrzeby miast przyszłości. - Samorządy dostrzegają korzyści wynikające z czystego transportu. Decydując się na zakup autobusów elektrycznych, kierują się głównie potrzebą poprawy jakości powietrza oraz chęcią obniżenia poziomu hałasu. Nie bez znaczenia jest również aspekt wizerunkowy, który odzwierciedla dążenia miast do unowocześnienia się - zaznaczył. - Dlatego w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych przyjęliśmy, że do 2028 r. co najmniej 30% autobusów w polskich miastach będzie elektrycznych – poinformował.

Źródło: ME (op.pb)

Wróć