Strefa przedsiębiorcy

Barter SA wprowadza na rynek nowe paliwo „Arctic Power”


"Arctic Power" – to nowa specjalistyczna butla gazowa, którą do swojej oferty wprowadził białostocki Barter SA. Produkt adresowany jest do firm, korzystających z wózków widłowych.  

Butla o pojemności 11kg gazu propan-butan zyskała też nową, wyróżniającą się szatę graficzną z charakterystycznym „arktycznym” logo.

- Produkt przeznaczony jest dla każdego rodzaju gazowego wózka widłowego i wyposażony jest w specjalny zawór syfonowy do poboru fazy płynnej – mówi Daniel Kraszewski , dyrektor działu ds. sprzedaży butli i rozwoju rynku Barter SA. - Gaz w takiej butli spełnia wymagania normy jakościowej do zasilania pojazdów samochodowych. Ma m.in. odpowiednią liczbę oktanową, co zapewnia ekonomiczne spalanie gazu, odpowiednią prężność par gazu, co gwarantuje równą pracę silnika i optymalną moc.

Z kolei brak wody zapewnia najbardziej efektywny proces spalania, a nieobecność siarkowodoru oznacza brak emisji toksycznych składników do środowiska.

- Swój nowy produkt rekomendujemy dla wszystkich firm korzystających z wózków widłowych zasilanych gazem, zapewniając im bezpieczną, ekonomiczną i cichą pracę, mniejsze zużycie silnika oraz możliwość pracy w zamkniętych pomieszczeniach – dodaje Daniel Kraszewski.

Swoich odbiorców Barter wyposaża też w dodatkowe zewnętrzne filtry do wózków widłowych, montowane pomiędzy butlą, a reduktorem, a więc bez ingerencji w układ pojazdu.

- Pozwala to dodatkowo zabezpieczyć układ zasilania wózka, a wymiana wkładu w takich filtrach może być dokonywana przez operatora wózka bez konieczności wzywania serwisanta – informuje dyrektor Kraszewski.

Działający w sektorze energetycznym Barter SA prowadzi sprzedaż gazu w oparciu o własny terminal przeładunkowy, przystosowany do przeładunku towarów z szerokiego toru na tor europejski; a także poprzez pięć rozlewni wspomaganych przez 33 bazy dystrybucji detalicznej zlokalizowane na terenie całego kraju.

- Rozbudowana infrastruktura naszego przedsiębiorstwa pozwala zachować ciągłość pracy oraz terminowość dostaw do wszystkich zainteresowanych kontrahentów w Polsce – dodaje dyrektor Kraszewski. - Sprowadzany przez nas gaz to produkt o najwyższych parametrach jakościowych, zgodny z obowiązującymi normami, co potwierdzają świadectwa jakości.

Źródło: Barter SA (op.zp)

WIĘCEJ czytaj w grudniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Z pełną ofertą Barter SA będzie można zapoznać się podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW - ich najbliższa edycja to 17-19 maja 2017 r., EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć