Strefa przedsiębiorcy

BP wprowadza na rynek nowe paliwa z technologią ACTIVE - najlepsze dotychczas paliwa BP usuwające zanieczyszczenia z silnika


Firma BP ogłosiła wczoraj wprowadzenie na rynek polski swoich najlepszych jak dotąd paliw usuwających zanieczyszczenia z silnika: paliw BP Ultimate z technologią ACTIVE oraz paliw regularnych z technologią ACTIVE.

Zaprojektowane zostały, by wspierać najnowsze technologie konstrukcji silników, a jednocześnie przynosić korzyści starszym silnikom. Nowe paliwa BP zostały szczegółowo przetestowane przez naukowców przy użyciu 110 różnych metod. Dzięki temu nowe paliwa wyróżniają się sprawdzonymi właściwościami czyszczącymi - usuwają zanieczyszczenia z silnika już od pierwszego tankowania, pomagając tym samym osiągnąć płynność jazdy, zmniejszyć ryzyko nieplanowanych przeglądów i chronić silnik przed uszkodzeniem.

Technologia ACTIVE jest obecna we wszystkich paliwach ciekłych BP w Polsce. Po raz pierwszy regularne paliwa BP z technologią ACTIVE usuwają zanieczyszczenia z silnika i zapobiegają ich ponownemu gromadzeniu. Z kolei paliwa BP Ultimate z technologią ACTIVE to nasze najlepsze jak dotąd paliwa czyszczące silnik, które zapewniają szybsze i dokładniejsze oczyszczanie niż paliwa regularne. Przy ciągłym stosowaniu paliwa BP Ultimate mogą zwiększyć zasięg samochodu nawet do 56 km dla oleju napędowego Ultimate Diesel i do 44 km dla benzyny bezołowiowej Ultimate 98*.

Stosowanie oleju napędowego z technologią ACTIVE w pojazdach ciężarowych pomaga redukować koszty. W przypadku pojazdów ciężarowych o masie całkowitej od 3,5 do 7,5 ton można zaoszczędzić do 340 litrów paliwa, a w ciężarówkach o masie całkowitej przekraczającej 16 ton nawet do 912 litrów rocznie **

Usuwanie zanieczyszczeń

Nawet najmniejsza ilość zanieczyszczeń może mieć wielki wpływ na pracę silnika, czysty silnik jest niezbędnym warunkiem gwarantującym prawidłowe funkcjonowanie pojazdu. Wybór odpowiedniego paliwa odgrywa więc kluczową rolę.

Nowe paliwa BP z technologią ACTIVE zawierające miliony usuwających zanieczyszczenia cząsteczek opracowane zostały z myślą o eliminowaniu zanieczyszczeń z silnika przy ich stosowaniu. Usuwają brud, chronią silnik przed ponownym zanieczyszczeniem oraz minimalizują problemy i szkody spowodowane przez zanieczyszczenia (takie jak pogorszenie ekonomiki i dynamiki jazdy oraz częstsze naprawy).

Usuwające zanieczyszczenia paliwa BP z technologią ACTIVE to efekt pięciu lat badań, które doprowadziły do opracowania wyjątkowej na skalę światową formuły. Nowe paliwa zostały w tym czasie poddane wymagającym testom: ponad 50 tys. godzin prób w silnikach i pojazdach.

Technologia ACTIVE

Technologia ACTIVE to nazwa nadana naszej wyjątkowej, opatentowanej formule, którą zawierają wszystkie nasze nowe paliwa. Formuła ta zawiera aktywne cząsteczki, zaczynające działać od razu po uruchomieniu silnika. Zwalczają one zanieczyszczenia na dwa sposoby:

1. USUWAJĄ ZANIECZYSZCZENIA – przylegają do zanieczyszczeń i odciągają je od krytycznych elementów silnika. Brud jest następnie spalany bezpiecznie w silniku.

2. ZAPOBIEGAJĄ ponownemu gromadzeniu się zanieczyszczeń, przylegając do metalowych powierzchni silnika i tworząc ochronną warstwę odpychającą brud.

Peter Sauermann,  Dyrektor europejskiego działu technologii paliw BP skomentował: - Postanowiliśmy opracować paliwo, które stawi czoło problemowi  zanieczyszczeń, realnie wpływając na wydajność  silnika i pomoże mu pracować tak jak powinien. To, co osiągnęliśmy przez ostatnie 5 lat to nowy asortyment paliw  Ultimate i paliw regularnych. Paliw, które nie tylko czyszczą silnik, ale zaczynają usuwać zanieczyszczenia  już od pierwszego tankowania zarówno w nowych i starszych samochodach, a co za tym idzie są również bardziej ekonomiczne.

Piotr Pyrich, Dyrektor Generalny, BP w Polsce powiedział: -Wprowadzenie nowych paliw z technologia ACTIVE jest kolejnym krokiem milowym BP w Polsce. Jestem przekonany, że polscy kierowcy docenią właściwości naszych paliw BP z technologią ACTIVE, zwłaszcza, że technologie tę zawierają wszystkie ciekłe paliwa BP. Jestem dumny, że wprowadzenie tego innowacyjnego rozwiązania przypada w 25 rocznicę obecności BP w Polsce.

*W porównaniu do zwykłych paliw. Zwykłe paliwa to paliwa bez dodatków spełniające jedynie podstawową Polską Normę PN-EN. Osiągane korzyści mogą zależeć od rodzaju pojazdu, warunków drogowych, stylu jazdy kierowcy lub innych czynników. Szczegóły na www.bp.pl

* *W oparciu o roczne przebiegi 50 000 km dla pojazdów o masie całkowitej od 3,5 do 7,5 ton i 80 000 km dla pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 16 ton.

(fot. Piotr Pyrich, dyrektor generalny BP Europa SE Oddział w Polsce)

WIĘCEJ: czytaj w majowym wydaniu miesięcznika „Paliwa Płynne”

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju, odwiedź XXIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie

Wróć