Wiadomości

Kolejni zatrzymani w sprawie wyłudzeń podatkowych


Wrocławscy policjanci z komendy wojewódzkiej, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która na podstawie sfałszowanej dokumentacji. dokonywała oszustw podatkowych przy wprowadzaniu do obrotu handlowego paliw płynnych. To kolejni zatrzymani w sprawie, gdzie łączną wartość uszczupleń podatkowych oszacowano na prawie 200 milionów złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 45 lat podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. To kolejne zatrzymania w sprawie wyłudzeń podatku VAT przy obrocie paliwami płynnymi. Do tej pory policjanci zajmujący się tym procederem dotarli do blisko 30 osób podejrzanych o udział w grupie. Łączną wartość uszczupleń finansowych na szkodę Skarbu Państwa w tej sprawie oszacowano na prawie 200 milionów złotych.  

Dwaj zatrzymani mężczyźni, podobnie jak reszta osób, podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która wykorzystując różne podmioty gospodarcze, na podstawie sfałszowanej dokumentacji. dokonywała oszustw podatkowych przy wprowadzaniu do obrotu handlowego paliw płynnych.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Źródło:KWP Wrocław

Wróć