Wiadomości

Legnica: zatrzymani sprawcy kradzieży paliwa z cysterny


Policjanci Rewiru II Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść olej napędowy z cysterny w ilości blisko 150 litrów o wartości około 600 zł. Za przestępstwo kradzieży grozi im do 5 lat pobytu za kratami.

22 lutego br., o godz. 12.00 policjanci Rewiru II Dzielnicowych legnickiej komendy podczas patrolowania miejscowości Kawice na parkingu stacji paliw zauważyli cysternę oraz zaparkowany przy niej samochód osobowy z otwartym bagażnikiem i stojącymi obok kanistrami. Policyjna intuicja skłoniła funkcjonariuszy do sprawdzenia obu pojazdów i podjęcia natychmiastowej interwencji.

Jak się okazało 36–letni kierowca cysterny, mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego wspólnie z 19–letnim mieszkańcem gminy Prochowice kradli olej napędowy poprzez odkręcenie zaworu spustowego zbiornika cysterny i spuszczeniu za pomocą węża bezpośrednio do przygotowanych kanistrów o łącznej pojemności 150 litrów. Mężczyznom nie udało się dokonać zamierzonego celu z uwagi na szybką interwencję policjantów Rewiru II Dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

- Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzut kradzieży za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje miesięcznik "Paliwa Płynne" sierż. sztab. Jagoda Ekiert 

Źródło: KMP Legnica

Wróć