Wiadomości

LOTOS Kolej na symulacji wypadku kolejowego w Łazach


Na początku października LOTOS Kolej współorganizowała ćwiczenia dla straży pożarnej na stacji kolejowej w Łazach, w woj. śląskim. Dzięki nim strażacy mogli zapoznać się z budową cystern kolejowych oraz metodami postępowania w sytuacji wypadków kolejowych, które mogą wiązać się z rozszczelnieniem wagonów.

Głównym atutem szkolenia były praktyczne zajęcia, dzięki którym strażacy mogli przetestować procedury postępowania związane z wyciekiem niebezpiecznych substancji do środowiska. Edukacja społeczna jest bardzo ważna dla LOTOS Kolej.  – Jest to szczególne miejsce do przeprowadzenia takich ćwiczeń – podkreśla Krzysztof Szczyrba, dowódca jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu. – Tym bardziej się cieszę, że możemy w nim wziąć udział razem z ochotniczą strażą pożarną, która z uwagi na rozległość terenu, często jest pierwsza na miejscu zdarzenia.

Osobą prowadzącą szkolenie z ramienia LOTOS Kolej był Tomasz Kubś, Kierownik Działu Bezpieczeństwa Pracy, Przewozów i Ochrony Środowiska w spółce, który zaznaczył że to już kolejne takie ćwiczenia. - Staramy się przygotować strażaków wszędzie tam, gdzie występują realne zagrożenia związane z przewozem ładunków niebezpiecznych. Stacja Łazy, na której łączymy wagony w nowe pociągi jest tego świetnym przykładem – przypomniał Kubś.

 W tym roku LOTOS Kolej organizował już podobne ćwiczenia w Zduńskiej Woli. Kolejnym przystankiem na mapie szkoleń służb ratowniczych będzie Nowy Sącz. Realizowane ćwiczenia spółka traktuje jako okazję do promowania kultury bezpieczeństwa na polskich torach. 

WIĘCEJ czytaj w listopadowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Pełną ofertę Grupy LOTOS znajdziesz tradycyjnie podczas Międzynarodowych Targów STACJA PALIW - ich najbliższa edycja to 17-19 maja 2017 r., EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

Wróć