Wiadomości

13 kwietnia, na spotkaniu Rady Nadzorczej Grupy Lotos rozpatrywane będą zmiany w zarządzie spółki. Tymczasem pracownicy stoją murem za prezesem Olechnowiczem.


Paweł Olechnowicz, powołany na stanowisko prezesa GL w marcu 2002 r., jest najdłużej urzędującym prezesem giełdowej spółki Skarbu Państwa.

29 marca 2016 r. Rada Pracowników i związki pracowników Grupy Lotos w piśmie m.in. do Ministra Skarbu Państwa Dawida Jackowskiego (do wiadomości: Jarosław Kaczyński, Beata Szydło, Mateusz  Morawiecki, RN GL firmy i in. osoby odpowiedzialne w Polsce za gospodarkę) protestują w nim przeciwko planom odwołania prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza.

"Od Wielkiego Piątku,  najważniejszego dnia dla Chrześcijan, zaczęły pojawiać się informacje na temat możliwej zmiany kierownictwa Grupy LOTOS. Od tego dnia nie tylko spekuluje się o odwołaniu ze stanowiska Prezesa Zarządu Pana Pawła Olechnowicza, ale także wskazuje się jego potencjalnych następców.

Dzieje się to w czasie, kiedy LOTOS realizuje kosztujące wiele milionów inwestycje i już same sugestie zmian nie służą koniecznej dla ich realizacji stabilności i dlatego w imieniu Rady Pracowników oraz reprezentując ponad 1500 członków związków zawodowych zostało wystosowane zostało pismo przeciwko takiemu postępowaniu.

Obecna pozycja LOTOSU, przede wszystkim sukces projektu 10+, dywersyfikacja dostaw surowca (poprzez działania na Bałtyku i w Norwegii) oraz realizowane dziś projekty rozwojowe dowodzą słuszności zajęcia stanowiska i uprawniają każdą aktywność w obronie kierownictwa firmy.

W Grupie LOTOS związki zawodowe, które w Grupie Kapitałowej zrzeszają ponad połowę zatrudnionych, zawsze, nawet w najtrudniejszych i bolesnych kwestiach znajdowały porozumienie z pracodawcą" - czytamy w piśmie.

Podobne pismo zostało dzisiaj przekazane do ww adresatów przez największą organizację związkową w spółkach Grupy LOTOS na Południu tj. Komisję Międzyzakładową NSZZ Solidarność LOTOS TERMINALE z Czechowic-Dziedzic wraz ze stanowiskiem Zarządu Regionu Podbeskidzie Solidarność.

WIĘCEJ: czytaj w kwietniowym wydaniu miesięcznika „Paliwa Płynne”

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju, odwiedź XXIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie

 

Wróć