Wiadomości

Nielegalna stacja paliw w pow. sławińskim - cd.


Jak informuje Ministerstwo Finansów, na początku lipca Zachodniopomorska Kontrola Skarbowa ujawniła na terenie powiatu sławieńskiego nielegalnie działającą stację paliw. W rezultacie podjętych wówczas czynności stwierdzono, że sprzedaż paliwa odbywała się bez wymaganej przepisami prawa koncesji. Na terenie stacji ujawniono nielegalny, niezgłoszony zbiornik wypełniony substancją o zapachu charakterystycznym dla wyrobów ropopochodnych.

W wyniku prowadzonych czynności procesowych zaplombowano dystrybutory oraz ujawniony zbiornik, zajmując ponad 6 tys. litrów znajdującego się w nim paliwa - pobrano próbki do badań laboratoryjnych, w celu ewentualnego określenia źródła jego pochodzenia.

W toku prowadzonego postępowania przygotowawczego ustalono, na podstawie uzyskanych już aktualnie wyników badań laboratoryjnych, że oferowany do sprzedaży olej napędowy nie spełnia wymagań jakościowych dla paliw ciekłych określonych przepisami prawa  – o czym Zachodniopomorska Kontrola Skarbowa formalnie zawiadomiła Prokuraturę.

Za sprzedaż takiego oleju napędowego grożą surowe kary: grzywna od 50.000 zł do nawet 500.000 zł lub kara pozbawienia wolności do lat trzech.

ŹRÓDŁO: Ministerstwo Finansów

WIĘCEJ czytaj w sierpniowym wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie energetycznym naszego kraju, odwiedź XXIV Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2017, tradycyjnie w maju w warszawskiej hali EXPO XXI.

Wróć