Wiadomości

Nowy serwis WTC w Sosnowcu


Swoją działalność rozpoczął kolejny serwis firmy WTC, autoryzowanego dealera DAF, w województwie śląskim, w Sosnowcu. Autoryzowany serwis marki DAF w Sosnowcu to już druga inwestycja Grupy DBK w województwie śląskim. Od kilku lat w tym regionie prężnie działa autoryzowany serwis marki DAF w Rudzie Śląskiej.

 

- Rozpoczęcie działalności serwisu w Sosnowcu to dla nas kolejny kamień milowy w rozwoju naszej sieci serwisowo-sprzedażowej WTC oraz całej Grupy DBK. Pragniemy zapewnić klientom jak najlepszy dostęp do naszych usług, czyniąc ich biznes jeszcze bardziej efektywnym. Liczę, że najnowszy punkt serwisowy w Sosnowcu, wraz z doświadczoną stacją w Rudzie Śląskiej, spełnią oczekiwania przedsiębiorców z regionu śląskiego i usprawnią pracę ich firm – mówi Andrzej Luniak, Prezes Spółki WTC, należącej do Grupy DBK.

 

Nowoczesny obiekt w Sosnowcu został wyposażony w 5 stanowisk przejazdowych o długości 28m oraz dwa zestawy przestawnych podnośników firmy Steril-Koni Polska. Znajduje się tam również najnowocześniejsza linia diagnostyczna, składająca się z rolki do pomiaru sił hamowania, płyty do badania zbieżności wstępnej oraz szarpaka do precyzyjnego określenia luzu w układzie zawieszenia. Ponadto w obiekcie zostało wygospodarowane odrębne pomieszczenie o powierzchni 70m2 do naprawy podzespołów, a sama powierzchnia magazynowa zajmuje 300m2. Serwis w Sosnowcu posiada liczne udogodnienia dla kierowców oczekujących na naprawy, m.in. dwa niezależne, komfortowe pomieszczenia hotelowe, wyposażone w łazienkę z pełnym węzłem sanitarnym. W ramach współpracy ze szwedzką firmą ORION zapewniamy dostęp do centralnego systemu dystrybucji oraz monitoringu materiałów olejowych renomowanego producenta. Przy obiekcie został przygotowany utwardzony parking dla 50 zestawów.

 

Punkt serwisowy w Sosnowcu, podobnie jak inne oddziały Grupy DBK, oferuje szeroki zakres usług dla klientów z branży TSL. Są to przede wszystkim naprawy gwarancyjne pojazdów ciężarowych marki DAF, autobusów VDL Bus & Coach oraz naczep KÖGEL. Serwis dokonuje również napraw pogwarancyjnych i powypadkowych wszystkich marek pojazdów ciężarowych, dostawczych, naczep, przyczep i autobusów. Klienci zainteresowani zakupem pojazdów znajdą w oddziale biuro sprzedaży marki DAF i naczep KÖGEL oraz centrum sprzedaży pojazdów używanych. Ponadto w punkcie realizujemy sprzedaż oryginalnych części zamiennych DAF oraz wysokiej jakości części z katalogu TRP do wszystkich pojazdów, usługi finansowania, kontraktów serwisowych DAF Multisupport, wynajmu długoterminowego pojazdów ciężarowych oraz ubezpieczenia. Dodatkowo serwis został wyposażony w specjalistyczny sprzęt do kompleksowej obsługi napraw powypadkowych.

 

Firma WTC Sp. z o.o. należy do kapitałowej Grupy DBK i działa na terenie południowo-zachodniej Polski. Oprócz punktu w Sosnowcu posiada dwa serwisy do obsługi pojazdów DAF w Długołęce k. Wrocławie i Opolu oraz oferuje pełen pakiet usług oferowanych przez DAF. Jest autoryzowanym dealerem firmy DAF Trucks Polska Sp. z o.o. i zajmuje się sprzedażą, jak

i serwisem samochodów ciężarowych.

                                  

 

                                                                      ******

Informacje na temat firmy DAF oraz produktów marki DAF zamieszczone są na stronach: www.daftrucks.pl.

 

WIĘCEJ: czytaj w kwietniowym wydaniu miesięcznika „Paliwa Płynne”

Jeżeli zależy ci na kwestiach bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju, odwiedź XXIII Międzynarodowe Targi STACJA PALIW 2016, 11-13 maja 2016 r. w EXPO XXI w Warszawie

(op.zp)

Wróć