Strefa przedsiębiorcy

PKN ORLEN i PZPS dalej w jednej drużynie


PKN ORLEN rozszerza współpracę z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Nowa umowa, która będzie obowiązywać do 2022 roku, zakłada znaczne zwiększenie zakresu współpracy niż dotychczas. Uwzględnia sponsoring Złotej Drużyny, ale również finansowanie rozwoju najbardziej utalentowanej młodzieży trenującej piłkę siatkową.

- Ogromne zainteresowanie Polaków siatkówką nie pojawiło się znikąd. To sport w którym odnosimy największe sukcesy. Cieszy mnie, że jako PKN ORLEN wspieramy tę emocjonującą do ostatnich sekund meczu, dyscyplinę sportową. Nasze zaangażowanie w piłkę siatkową, która po sportach motorowych i lekkiej atletyce jest trzecim filarem marketingowym ORLENu traktujemy również jako dobrą inwestycję. Dlatego przedłużając umowę, rozszerzyliśmy ją o wsparcie dla tych młodych zawodników, którzy za kilka czy kilkanaście lat stanowić będą o przyszłości tego sportu nie tylko w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W ramach umowy, zawartej do 2022 roku, po raz pierwszy PKN ORLEN zaangażuje się w projekt Szkolnych Ośrodków Siatkarskich - inicjatywy PZPS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki przy współpracy z samorządami. Zakłada ona rozwój tych uczniów, którzy w siatkówkę grają na wyższym poziomie i w większości uczęszczają do klas ze specjalistycznym siatkarskim wychowaniem fizycznym, i mogą stać się najlepszymi zawodnikami polskiej kadry narodowej. W programie udział bierze ok. 7 tysięcy uczniów rocznie w 186 szkołach na terenie całego kraju.

Źródło: PKN Orlen (op.pb)

Wróć