Strefa przedsiębiorcy

Szybkie i ultra szybkie EV - specjalnie dla Polskiej Izby Paliw Płynnych komentuje Przemysław Kałdoński z EV+


Elektromobilna rewolucja nabiera tempa!

W Europie rusza kilka projektów koncernów paliwowych, energetycznych i producentów samochodów mających na celu pokrycie głównych korytarzy komunikacyjnych szybkimi i ultraszybkimi ładowarkami. Co ciekawe, część z nich ma powstać również w Polsce. Inwestycja w szybką infrastrukturę ładowania ma umożliwić posiadaczom aut elektrycznych swobodne przemieszczanie się między miastami. Jest to też związane z planowanym pojawieniem się na rynku w 2018-2020 r. samochodów z pakietem akumulatorów trakcyjnych 80-120 kWh. Będą one zapewniały zasięg 500-700 km, ale wymagają ładowania dużą mocą: 150,175 czy nawet 350 KW. Przy zastosowaniu ultraszybkich ładowarek ładowanie ma trwać ok. 10 min. i być zbliżone do czasu tradycyjnego tankowania.
Biorąc pod uwagę rozwój elektromobilności, zasadne wydaje się instalowanie szybkich ładowarek (50-150 KW) na polskich stacjach jako uzupełnienie powstającej infrastruktury i tym samym włączenie się do gry o klientów, którzy będą poruszać się samochodami elektrycznymi i hybrydowymi plug-in z możliwością ładowania.
EV Plus ma w ofercie szybkie stacje ładowania DC wszystkich czołowych producentów, tj.: ABB, Delta, Efacec Garo czy Tritium. To właśnie szybkie ładowarki firmy Garo będzie można obejrzeć na nadchodzących jubileuszowych, XXV Targach STACJA PALIW 2018 w Warszawie. Na stoisku EV Plus będzie można uzyskać także informacje na temat ultra szybkich ładowarek 175-350 KW i mobilnej aplikacji do zarządzania i rozliczeń płatności EV+Map. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!
EV Plus jest firmą specjalizującą się w sprzedaży produktów i usług rynku e-mobility. Przygotowane przez EV Plus rozwiązania obejmują szybkie i półszybkie stacje ładowania EV, dopasowane do indywidualnych potrzeb inwestora i możliwości technicznych maksymalnie wykorzystując potencjał danej lokalizacji.
Wprowadzamy na polski rynek oparty na chmurze zaawansowany system obsługi stacji ładowania EV o nazwie Charge&Drive. EV Plus wykorzystuje tę technologię do zarządzania stacjami ładowania samochodów elektrycznych wchodzących w skład sieci EV+, która docelowo swoim zasięgiem obejmie obszar całego kraju.
Naszym celem jest rozwój elektromobilności w Polsce, u którego podstaw leży rozwój infrastruktury EV. Kierowcom aut elektrycznych chcemy udostępnić mobilną aplikacje EV+Map i ogólnopolską sieć stacji ładowania. Wraz z czołowymi producentami ładowarek oferujemy naszym klientom kompleksowy pakiet produktów i usług e-mobility Wykorzystując zaawansowane rozwiązania technologiczne Fortum Charge&Drive, już dziś jesteśmy w stanie zaproponować naszym partnerom kilka modeli biznesowych. Klienci, którzy zdecydują się na inwestycje w stacje ładowania w ramach naszej sieci, oprócz oczywistych korzyści wizerunkowych i marketingowych, już od momentu uruchomienia stacji będą mogli generować przychody finansowe, które będą wzrastały sukcesywnie wraz z rozwojem rynku elektromobilności w Polsce.

Źródło: EV Plus

WIĘCEJ czytaj w majowym  wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Jeżeli szukasz oferty elektromobilności (EV, carsharing, ładowarek itd.), znajdziesz ją podczas organizowanych wyłącznie przez Polską Izbę Paliw Płynnych XXV Międzynarodowych Targów STACJA PALIW 2018, na terenie EXPO XXI, Warszawa, ul. Prądzyńskiego 12/14

WIĘCEJ czytaj w majowym  wydaniu miesięcznika "Paliwa Płynne"

Wróć