Auto-Flota

Tablice „STOP - Zły kierunek” - co oznaczają? Czy są potrzebne? Zapraszamy do krótkiej ankiety


Od ubiegłego roku przy drogach szybkiego ruchu montujemy tablice „STOP - Zły kierunek”. Tylko w marcu i kwietniu br. zamontowaliśmy ich już ponad 100, a niebawem pojawią się kolejne. Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety dotyczącej nowych tablic, jakie pojawiły się przy drogach zarządzanych przez GDDKiA.

Tablice STOP - Zły kierunek - zapraszamy do ankiety!
Od czasu do czasu niestety słyszymy o przypadkach poruszania się po drogach szybkiego ruchu pod prąd. Mimo stosownego oznakowania i samego układu jezdni, który wymusza prawidłową jazdę, niektórzy kierujący pojazdami łamią przepisy i stwarzają ogromne zagrożenie w ruchu drogowym - dla innych, jak i samych siebie. Zwracaliśmy już uwagę na ten problem wielokrotnie i podejmujemy odpowiednie działania, montując specjalne tablice. A czy Ty wiesz, co oznaczają? Czy są w ogóle potrzebne? Na Wasze odpowiedzi czekamy do końca lipca.

Zapraszamy do wypełnienia krótkiej ankiety: https://forms.office.com/r/p5pt5eEXKA

Tablice w całej Polsce
Skorzystaliśmy z rozwiązań stosowanych w Austrii, Niemczech, Słowacji czy Chorwacji. Charakterystyczne duże żółte tablice, z napisem „STOP Zły kierunek” i symbolem dłoni z umieszczonym na niej piktogramem znaku zakaz wjazdu, już w ubiegłym roku ustawiliśmy m.in. przy autostradzie A4 na węzłach Opole Zachód, Rzeszów Północ i Przemyśl. Tablice pojawiły się również na łącznicy węzła Głogów Południe na drodze ekspresowej S3 oraz w dwóch punktach na węźle Świlcza na S19.

W marcu i kwietniu br. zamontowanych zostało ponad 100 tablic przy drogach na terenie kilku województw - https://www.gov.pl/web/gddkia/tablice-stop---zly-kierunek-montujemy-w-calej-polsce

Źródło: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Wróć