Wiadomości

Wiceminister Ireneusz Zyska na XIX Międzynarodowej Konferencji Nafta i Gaz


"Tegoroczna konferencja Nafta i Gaz jest szczególna. To pierwsze branżowe wydarzenie, które odbywa się po rosyjskiej inwazji na Ukrainę” – mówił wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, odczytując list od premiera Mateusza Morawieckiego podczas XIX Międzynarodowej Konferencji Nafta i Gaz. Wydarzenie odbyło się 7 czerwca 2022 r. w Warszawie.

Działania wpływające na nasze portfolio importowe, takie jak budowa połączenia Baltic Pipe, rozbudowa terminalu w Świnoujściu czy budowa terminalu typu FRSU w Gdańsku, pozwolą w przyszłości na zapewnienie swobody decyzji o tym, skąd i w jakich wolumenach Polska będzie sprowadzała gaz ziemny – napisał premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do organizatorów i uczestników konferencji.

Chcę podkreślić, że w obecnej sytuacji nie identyfikujemy znaczących ryzyk dla bezpieczeństwa dostaw gazu do krajowych odbiorców. To efekt odpowiedzialnie prowadzonej polityki gazowej, także w oparciu o nasze wieloletnie trudne doświadczenia we współpracy ze stroną rosyjską. Niemniej na bieżąco monitorujemy sytuację i przygotowujemy się na wszelkie możliwe scenariusze – powiedział wiceminister Zyska, odczytując list od premiera RP.

O konferencji Nafta i Gaz

Nafta i gaz to wydarzenie z najdłuższą tradycją wśród imprez organizowanych dla środowiska szeroko pojętej branży energetycznej. Od początku swojego istnienia wydarzenie jest traktowane przez środowiska branżowe, jako priorytetowe dla polskiej gospodarki energetycznej, goszcząc co roku najważniejszych przedstawicieli administracji rządowej i zarządy czołowych firm sektora naftowego i gazowniczego.

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Wróć